Αθλητικα

"Καθάρισε" στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναρκαδικός!

Ο Παναρκαδικός κατάφερε να πανηγυρίσει μία σπουδαία νίκη, καθώς επικράτησε του Μανδραϊκού με 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο δεύτερο 45λεπτο οι "πράσινοι" με το γκολ του Γεωργόπουλου και του Τρέσα κατέκτησαν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς για την 21η αγωνιστική.

Η πρώτη καλή ευκαιρία ήταν για τους φιλοξενούμενους. Στο δεύτερο λεπτό ο Ναούμ βρήκε το χώρο και έκανε το σουτ. Η προσπάθεια του ωστόσο κατέληξε άουτ.

Ο Μανδραϊκός μπήκε δυνατά από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Στο 7’ ο Μπόρι έπιασε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Καλογερόπουλου.