Αθλητικα

K20: ΑΣΤΕΡΑΣ-Πανιώνιος 0-3 (video)

Η Κ20 του ΑΣΤΕΡΑ ηττήθηκε 0-3 από την αντίστοιχη του Πανιωνίου, σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη υπό καταρρακτώδη βροχή στο μεγαλύτερο διάστημα. Σκόρερς των νικητών οι Αντωνακόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Κερασίδης.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ήταν καλύτερος στο α’ ημίχρονο και ήταν η ομάδα που απείλησε την αντίπαλη εστία με τα σουτ του Καραμήτου (14’), Νάτση (27’), Τσιώλη (28’), Igor (36’) και De Blasis (37’).

Όμως ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου, άλλαξε η ροή του αγώνα καθώς αποβλήθηκε ο Παπαγγελής με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στην αμέσως επόμενη φάση προηγήθηκε ο Πανιώνιος με πλασέ του Αντωνακόπουλου.

Έτσι, στο β’ ημίχρονο οι νεαροί ποδοσφαιριστές του ΑΣΤΕΡΑ είχαν δύσκολο έργο, αφού πλέον ο Πανιώνιος είχε και την αριθμητική υπεροχή. Αποτέλεσμα αυτού ήταν να έρθουν δύο ακόμα γκολ για τους φιλοξενούμενους με το σουτ του Παναγιωτόπουλου στο 77’ και το πλασέ του Κερασίδη στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, ενώ είχαν και ένα δοκάρι στο σουτ του Κερασίδη στο 89ο λεπτό.

Σε αυτό το διάστημα, οι ποδοσφαιριστές του ΑΣΤΕΡΑ πάλεψαν και προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό, απειλώντας την εστία του Πανιωνίου με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νάτση στο 64’ που απέκρουσε δύσκολα ο Κατσάνος και με το πλασέ του Wato στο 70’ που έστειλε την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Στεφανίδης, Τσέκος (46’ Παπαπέτρου), Παπαγγελής, Μάνος, Παπαγεωργίου, Wato, Igor, Νάτσης, Καραμήτος (52’ Συρεγγέλας), Τσιώλης (46’ Μαργαρίτης), De Blasis.

Πανιώνιος: Κατσάνος, Xhaferi, Πολυχρονιάδης (84’ Βλάχος), Μήτκας, Σταυρόπουλος, Πινιώτης, Κερασίδης, Παναγιωτόπουλος, Αντωνακόπουλος, Γκούμας, Καζβιρόπουλος (64’ Gjini).