Σαν Σημερα: Προσωπα

Σαν σήμερα: Η μεγάλη νίκη επί της ΑΕΚ στο "καυτό" Κολοκοτρώνης (video)

Σαν σήμερα πριν από 12 χρόνια ο ΑΣΤΕΡΑΣ επικρατεί της ΑΕΚ με 2-1 στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης και γίνεται η πρώτη νεοφώτιστη ομάδα στην ιστορία, που νικά και τους τρεις του Κέντρου.

Σ' έναν αγώνα με πλούσιο θέαμα και γκολ, στις 6 Ιανουαρίου 2008, οι Αρκάδες κατάφεραν να πανηγυρίσουν μία σπουδαία νίκη κόντρα στην Ενωση με 2-1. Μάλιστα εκείνη τη σεζόν δεν ηττήθηκαν από τους "μεγάλους".

Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, χάρη στο τέρμα του Φιλομένο στο 49'. Στο 68' ο Ζεάν Κάρλος διπλασίασε τα τέρματα για τους κιτρινομπλέ. Το μόνο που κατάφεραν να πετύχουν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Μπλάνκο στο 77'.